Jarosław Gowin: Ustawa o dodatku węglowym jest rażąco niesprawiedliwa

- Ustawa o dodatku węglowym jest rażąco niesprawiedliwa - wyraził swoją opinię na antenie Radia eM lider partii Porozumienie Jarosław Gowin. Były wicepremier zwrócił uwagę, że regulacje pomijają osoby ogrzewające domostwa pelletem, gazem czy olejem opałowym.

Jarosław Gowin: Ustawa o dodatku węglowym jest rażąco niesprawiedliwa
Radio eM

Jarosław Gowin uważa również, że należało zastosować kryterium dochodowe - tak, by pomoc trafiała wyłącznie do tych rodzin, które bez niej by sobie nie poradziły. Polityk Porozumienia odniósł się także do dyskusji wokół umowy społecznej dla górnictwa: - Strategicznie trzeba trzymać się tej umowy społecznej, natomiast doraźnie - jeżeli istnieją warunki techniczne, aby zwiększyć wydobycie - to oczywiście warto doraźnie tę ilość węgla wydobywaną tutaj, na Śląsku, zwiększyć.

Były wicepremier nawiązał również do zbliżających się w Rudzie Śląskiej wyborów prezydenckich. - Porozumienie popiera kandydaturę pana Krzysztofa Mejera. To jest pierwszy zastępca śp. Grażyny Dziedzic i wydaje się kandydatem najbardziej naturalnym. Natomiast nie jest jeszcze przesądzone, czy K. Mejer będzie poparty przez wszystkie partie opozycyjne - poinformował J. Gowin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..