Nowy numer 39/2023 Archiwum

II Pielgrzymka Osób Starszych i Chorych do Pani Uśmiechniętej, Pszów, 23 lipca

Druga Pielgrzymka Osób Starszych i Chorych do Pani Uśmiechniętej w Pszowie rozpocznie się w pszowskiej bazylice 23 lipca od 14.00. Mszy św. będzie przewodniczył bp Grzegorz Olszowski.

Pielgrzymkę organizuje Fundacja "Donum Caritatis" im. ks. Zdzisława Tronta. To fundacja, która swoimi działaniami stara się umacniać, pokrzepiać i za przykładem ks. Zdzisława uczyć, jak żyć z cierpieniem. Pragnieniem fundatorów jest: ułatwianie aktywności społecznej osób potrzebujących pomocy, niesienie pomocy rzeczowo-finansowej na rzecz osób niepełnosprawnych, umożliwienie opieki domowej oraz opieki zewnętrznej, w tym opieki medycznej oraz rehabilitacji.

Idea fundacji zrodziła się w gronie przyjaciół ks. Tronta, osób świeckich i duchownych. Przyjaciół, którzy pragną jego kapłańską posługę przekuć na konkretną pomoc człowiekowi ciepiącemu i będącemu w potrzebie. Fundacja upamiętnienia ks. Zdzisława. Był on niezwykle pomocnym kapłanem, przyjacielem, człowiekiem wielkiego cierpienia, które znosił z niespotykaną cierpliwością i łagodnością. Cierpienia, które budowało wiele relacji i więzi z ludźmi. Cierpienia, przez które sam wzrastał i dojrzewał.

Zdzisław Tront urodził się 24 lipca 1963 roku. Pochodził z Turzy Śląskiej koło Wodzisławia. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1989 r. w Katowicach. Zmarł 26 czerwca 2010 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast