Nowy numer 39/2023 Archiwum

Katowice. Rusza "Wakacyjna szkoła języka polskiego dla Ukraińców"

Szkoła będzie funkcjonowała od połowy lipca do końca sierpnia. Zajęcia będą odbywały się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Wakacyjna szkoła języka polskiego dla Ukraińców to bezpłatny kurs językowy przeznaczony dla uchodźców wojennych zamieszkujących obecnie na terenie Katowic. Zajęcia będą odbywały się w Pałacu Młodzieży od 18 lipca do 26 sierpnia. Uczestnicy podzieleni zostaną na kilka grup wiekowych: dziecięcą, młodzieżową i trzy dla dorosłych.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży problem w codziennym funkcjonowaniu może stanowić bariera językowa, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie wakacyjnego kursu języka polskiego. Udział w zajęciach sprawi, że łatwiej będzie integrować się z mieszkańcami miasta czy znaleźć pracę. Dodatkowo będzie też możliwością poznania nowych osób, dlatego zachęcam do zapisywania się na zajęcia - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zajęcia zakończą się przyznaniem certyfikatu, przy czym, aby go otrzymać, konieczne jest minimum 80 proc. frekwencji na zajęciach. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby, które zostały zakwalifikowane, otrzymają zwrotną informację telefonicznie lub mailowo. Zgłoszeń należy dokonywać przez formularz dostępny pod adresem https://forms.office.com/r/Y3Ym1CkSKn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast