Nowy numer 39/2023 Archiwum

Katowice. Merowie z Ukrainy podczas Światowego Forum Miejskiego: Potrzebujemy pomocy!

- Potrzebujemy pomocy medycznej, militarnej oraz pomocy w odbudowie zniszczonych miast - mówili dzisiaj [28.06] merowie kilkunastu ukraińskich ośrodków podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach.

Niektóre powoli zaczynają się odbudowywać, inne nadal cierpią z powodu ostrzałów i okupacji. Przedstawiciele kilkunastu ukraińskich miast opowiadają dziś o doświadczeniu wojny oraz aktualnej sytuacji w reprezentowanych przez nich ośrodkach. A to wszystko w ramach stoiska Związku Miast Polskich na Światowym Forum Miejskim w Katowicach. Mówi Alicja Stachowiak, przedstawicielka związku:

Jak zaznaczają merowie, w tej chwili na Ukrainie najważniejsze jest wsparcie medyczne i militarne. W niektórych miastach rozpoczęła się również budowa tymczasowych schronień dla uciekających przed wojną.

O trudnej sytuacji na wschodzie kraju mówił przedstawiciel obwodu chersońskiego, który znajduje się pod rosyjską okupacją:

Jak dodaje, na terenach okupowanych nasila się też problem z zaopatrzeniem sklepów. Rosjanie zaczęli wprowadzać swoje produkty, podnosząc przy okazji znacznie ich ceny. Nieczynne są też bankomaty, a w wielu miejscach można płacić wyłącznie rosyjskimi rublami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast