Nowy numer 25/2022 Archiwum

Wodzisław Śląski. Stypendia dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy

Studentki i studenci pielęgniarstwa, którzy po zakończeniu nauki co najmniej trzy lata przepracują w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim lub w Rydułtowach, mogą liczyć na tysiąc złotych miesięcznego stypendium fundowanego przez władze powiatu wodzisławskiego. Nabór wniosków trwa do 19 września.

W nowym naborze o stypendium mogą starać się studenci III roku studiów pierwszego stopnia lub II roku studiów drugiego stopnia, kształcący się na kierunku pielęgniarstwo. By uzyskać świadczenie, nie mogą oni powtarzać roku ani korzystać z urlopów określonych w regulaminie studiów czy np. macierzyńskich albo rodzicielskich. Muszą też zobowiązać się do podjęcia pracy w szpitalu w Wodzisławiu lub w Rydułtowach najpóźniej trzy miesiące od zakończenia studiów, na co najmniej trzy lata.

Tworząc powiatowy program, wodzisławscy samorządowcy m.in. brali pod uwagę prognozy, zgodnie z którymi w ciągu najbliższych 10 lat jedna trzecia polskich szpitali może zostać zamknięta z powodu braku personelu pielęgniarskiego. Inicjatywa jest próbą lokalnego przeciwdziałania temu i przekonywania studentek i studentów kierunków pielęgniarskich do pozostania i podjęcia pracy w mieście.

W marcu br. wodzisławski szpital ogłosił również chęć przyjęcia o pracy lekarzy różnych specjalności i pielęgniarek z Ukrainy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama