Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ks. Panek: Niech święto Jezusa Kapłana uświadamia nam potrzebę dobrej atmosfery dla powołań

- Niech Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (9.06) uświadamia nam potrzebę tworzenia dobrej atmosfery, na której powołania wyrastają, ale też powołani mają odwagę pójścia za powołaniem - powiedział w Radiu eM ks. dr Marek Panek, rektor WŚSD.

Ks. dr Marek Panek: Niech święto Jezusa Kapłana uświadamia nam potrzebę dobrej atmosfery dla powołań
Radio eM

Rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przypomniał, że od miesiąca trwa rekrutacja do katowickiego seminarium i potrwa do końca sierpnia. Zgłoszenia są przyjmowane przez stronę internetową seminarium.katowice.pl. Dotychczas zgłosiło się czterech kandydatów, a trzech innych z archidiecezji katowickiej wstąpiło do ogólnopolskiego seminarium dla starszych kandydatów w Łodzi.

Zapowiadając dni skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium (4-5.06) w WŚSD w Katowicach, ksiądz rektor zauważył, że tworzą je ludzie, którym bardzo zależy, aby były powołania i o nie się modlą. – To nie tylko rodzice alumnów, to bardzo duża grupa ludzi życzliwych – powiedział.

Z kolei wyjaśniając znaczenie Święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które będziemy obchodzić w przyszły czwartek (9.06), gość „Rozmowy poranka” Radia eM zauważył: – W Kościele potrzeba ludzi, którzy oddają się na wyłączną służbę Panu Bogu, ale i ludziom, są pomostami między ludźmi a Bogiem. Że są potrzebni to dla wielu oczywiste, ale trzeba starać się, aby ich nie brakowało, aby młodzi ludzie mieli odwagę pójścia za powołaniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast