Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ks. prof. Kempa: Na Wydziale Teologicznym UŚ kształcimy czołówkę ludzi zaangażowanych w Kościół

– Osoby, które kształcimy na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, to oczywiście czołówka ludzi zaangażowanych w Kościele i wiążących z tym swoją przyszłość – podkreślił w Radiu eM dziekan WTL ks. dr hab. Jacek Kempa, prof. UŚ. Za dwa dni (1.06) rozpoczyna się rekrutacja na studia.

ks. prof. Jacek Kempa: Na Wydz. Teologicznym UŚ kształcimy czołówkę ludzi zaangażowanych w Kościół
Radio eM

Studenci WTL to nie tylko przyszli księża, ale też nauczyciele religii – zaznaczył ks. prof. Jacek Kempa, dodając, że te studia dają uprawnienia do pracy w szkole.

– Sytuacja Wydziału Teologicznego UŚ jest pochodną tego, jakim zainteresowaniem wśród młodych ludzi cieszy się życie Kościoła. Mamy do czynienia z postępująca sekularyzacją i efekty tego także widać u nas – powiedział dziekan, przyznając, że nie są to studia cieszące się największym zainteresowaniem, ale jednocześnie wybierane są przez osoby świadome tego wyboru i zaangażowane w Kościół.

Gość Radia eM zaznaczył też, że absolwenci kierunku „Nauki o rodzinie” mają perspektywy zawodowe, które wiążą się z sektorem społecznym – pomocą społeczną z nastawieniem na pomoc rodzinie i mediacje.

Ks. prof. Jacek Kempa zauważył, że po pandemii pozostało przyzwyczajenie do nauczania zdalnego. Wydział Teologiczny powrócił jednak do spotkań o charakterze kontaktowym, choć będą także prowadzone zajęcia o charakterze hybrydowym, zwłaszcza ze względu na studentów niestacjonarnych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast