Katowice. Przygotowania do Światowego Forum Miejskiego trwają pełną parą

Teren wokół Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego zamienił się w wielki plac budowy. Za 30 dni rozpocznie się tam Światowe Forum Miejskie - najważniejsze na świecie wydarzenie poświęcone rozwojowi miast.

30 dni zostało do rozpoczęcia Światowego Forum Miejskiego. Organizowana pod egidą ONZ konferencja skupia delegatów z całego świata, którzy dyskutują o miastach i ich przyszłości. W Katowicach, które będą gospodarzem tego wydarzenia - trwają przygotowania. Teren wokół Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego zamienił się w wielki plac budowy. Do wspomnianych obiektów zostanie dobudowanych około 20 tysięcy metrów kwadratowych struktur tymczasowych, w tym 11 dużych hal. Stan przygotowań oceniał dzisiaj (27.05.2022) przedstawiciel z ramienia ONZ, Wasaru Kawasaki:

Filip Bittner z Grupy MTP  wskazuje, że w okolicy Spodka powstaje około 20 tysięcy metrów kwadratowych struktur tymczasowych, w tym 11 dużych hal.

11. Światowe Forum Miejskie będzie się odbywać w dniach od 26 do 30 czerwca - pod hasłem: "Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości". Organizatorzy podkreślają, że to wydarzenie otwarte dla wszystkich; wymagana jest jednak wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Katowice. Przygotowania do Światowego Forum Miejskiego trwają pełną parą   Marcin Iciek/ Radio eM
« 1 »