Rybnik. Ciś na kole jak urzędnik!

Rower jako środek transportu będą zachwalać miejscy urzędnicy. Od 27 maja, w każdy piątek będą korzystać z tej formy dojazdu do pracy i tym samym zachęcać, by mieszkańcy ruszyli ich śladem.

Pracownicy magistratu i innych miejskich jednostek budżetowych chcą pokazać, że rower jest lepszą, zdrowszą, tańszą i przyjemniejszą formą dojazdu do pracy. Kampania ma na celu przede wszystkim promocję roweru jako środka codziennego i całorocznego transportu, ale jest także ważnym elementem zwiększania aktywności fizycznej mieszkańców oraz zwrócenia uwagi na potrzebę dbałości o środowisko.

- Najważniejszym celem akcji jest włączenie pracowników magistratu i innych miejskich jednostek budżetowych w aktywne promowanie dojazdów do pracy rowerem. Poprzez akcję pokazujemy również, że pracownicy magistratu są nie tylko odpowiedzialni za wprowadzanie zmian w mieście, ale korzystając z nich, sami stają się częścią większej zmiany - przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy. - Podczas akcji obserwujemy także zainteresowanie i w miarę potrzeb uzupełniamy stojaki rowerowe przy urzędach, które będą służyć nie tylko urzędnikom, ale i interesantom - dodaje.

Rower jest bardzo ważnym środkiem transportu w Urzędzie Miasta Rybnika - jak przypomina Biuro Prasowe UM "pracownicy rybnickiego magistratu korzystają z jednośladów nie tylko w dojazdach do pracy, ale także podczas pracy, przemieszczając się po mieście w celach służbowych". W gronie korzystających z tej formy transportu jest także prezydent miasta.

Rybnik. Ciś na kole jak urzędnik!   Grażyna Suska, sekretarka Prezydenta Miasta to jedna z aktywnych uczestniczek poprzedniej odsłony akcji. UM Rybnik
« 1 »