Nowy numer 23/2023 Archiwum

Region. Najlepsi sportowcy wyróżnieni

Na Stadionie Śląskim wręczono nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku

Nagrody przyznane zostały 57 sportowcom z województwa śląskiego na łączną kwotę 120 900 zł. W tym roku uhonorowano m.in. Justynę Święty-Ersetic, Janusza Rokickiego, Justynę Iskrzycką i Magdalenę Stefanowicz.

- Ta nagroda jest formą podziękowania za wasz trud, ciężką pracę i sukcesy, które osiągacie. Wierzę, że będzie motywacją do zdobywania kolejnych sportowych laurów i inspiracją, szczególnie dla młodych sportowców, do pokonywania własnych ograniczeń i dalszego rozwoju. Śląskie wspiera sport, bo to znakomita okazja do promocji regionu i zdrowego stylu życia - podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe przyznawane są osobom, które uzyskały najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzostw Polski w kategoriach juniorów, młodzieżowców i seniorów lub uzyskały w swojej dyscyplinie wynik będący rekordem świata. Nagrody mogą być przyznane za osiągnięcia w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, jednak nagrodami mogą być uhonorowani wyłącznie zawodnicy w konkurencjach objętych programem Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich.

Po raz pierwszy nagrody wręczono w 2009 roku 30 sportowcom. Wśród nagrodzonych do tej pory byli m.in.: Adam Małysz, Tomasz Sikora czy Justyna Kowalczyk.

« 1 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast