Nowy numer 48/2023 Archiwum

Ruszają I Dni Dulcissimiańskie

Modlitwa, prelekcje i piknik są w programie Dni Dulcissimiańskich, poświęconych niezwykłej Ślązaczce – siostrze Marii Dulcissimie Hoffmann. Setki ludzi świadczą, że za jej wstawiennictwem w niewytłumaczalny sposób wrócili do zdrowia, wyprosili potomstwo, wyszli cało z wypadków.

Takich świadectw - w tym przywrócenia wzroku i słuchu czy całkowitego zniknięcia ciężkiej astmy - są setki. Dulcissima urodziła się w 1910 roku jako Helena Hoffmann w Zgodzie, dzisiejszej dzielnicy Świętochłowic. Zmarła w 1936 r. w wieku zaledwie 26 lat Brzeziu nad Odrą, dziś dzielnicy Raciborza.

Ruszają I Dni Dulcissimiańskie

Dni Dulcissimańskie zaczną się w piątek 20 maja modlitwą w kościele w Raciborzu-Brzeziu. Od 19.30 do 21.30 potrwa tu czuwanie modlitewne.

W sobotę 21 maja wydarzenia przeniosą się do centrum Raciborza. O 9.00 Eucharystia w kościele Wniebowzięcia NMP (przewodniczy biskup opolski Andrzej Czaja, homilia – biskup gliwicki Jana Kopiec). Od 10.30 do 15.00 sympozjum „Anioł z Górnego Śląska – ponadczasowy wymiar charyzmatu służebnicy Bożej s.M. Dulcissimy” w Raciborskim Centrum Kultury „Strzecha” przy ul. ks. Józefa Londzina 38. Od 16.00 do 18.00 wspólne zwiedzanie Raciborza i o 19.00 koncert w kościele NSPJ.

W niedzielę 22 maja wrócimy do Raciborza-Brzezia. O 10.30 Msza św. pod przewodnictwem abp. koadiutora Adriana Galbasa, a od 12.00 do 15.00 piknik rodzinny na boisku szkolnym. O 12.30 Siostry Maryi Niepokalanej zapraszają na atrakcje dla dzieci (w tym zdobywanie sprawności siostry Dulcissimy) do ogrodu przy ich klasztorze, który dobrze pamięta służebnicę Bożą. Szczegóły na stronie dulcissima.pl.

Ruszają I Dni Dulcissimiańskie  

Ruszają I Dni Dulcissimiańskie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy