Nowy numer 48/2023 Archiwum

Katowice. Miasto zaangażowało się w nową ekranizację "Akademii Pana Kleksa"

Umowa dotyczy premiery zarówno pierwszej, jak i drugiej części ekranizacji. Zdjęcia do nowej wersji filmu rozpoczną się jeszcze tego lata.

Nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej powieści Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

- Praca nad filmem rozpoczęła się ponad 3 lata temu. W tym czasie stworzyliśmy zupełnie nową historię na motywach powieści Brzechwy. To swoista koedukacyjna przystań i podróż w głąb własnej wyobraźni, w którą zabierzemy najmłodszych widzów - mówi Maciej Kawulski, reżyser Akademii Pana Kleksa.

Zdjęcia do nowej wersji filmu rozpoczną się jeszcze tego lata. To właśnie wtedy ekipa filmowa zawita do Katowic, by na nowo przeżyć historię słynnej akademii. Castingi dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie odbyły się właśnie w Katowicach. Film wyprodukuje Open Mind Production, natomiast jego koproducentem jest Bajka Pana Kleksa.

- Nie ma chyba w naszym kraju osoby, która nie znalazłaby przygód czarodzieja Ambrożego Kleksa i uczniów akademii. To książka, na której wychowały się całe pokolenia. Bardzo cieszymy się z tego, że jej nowa ekranizacja kręcona będzie w Katowicach. To fantastyczna promocja dla miasta - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Nowa wersja Akademii Pana Kleksa ma być nie tylko filmem. W planach jest także stworzenie aplikacji i innych elementów nawiązujących do przygód Pana Kleksa. To projekt oparty o nowoczesne technologie, a Katowice przecież stają się zagłębiem nowych technologii - dodaje prezydent.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy