Abp Skworc: Posługa neoprezbiterów powinna być "omodlona"

- Posługa neoprezbiterów powinna być "omodlona" - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc w przeddzień święceń prezbiteratu w katowickiej katedrze. - Oni sami zobowiązują się już od diakonatu do odmawiania liturgii godzin, ale też prosimy wspólnoty parafialne, aby modliły się za kapłanów, o zachowanie powołań kapłańskich i o nowe powołania - dodał.

– Myślę, że ważną intencją naszej modlitwy jest prośba o codzienną wierność, żeby każdy z nas, a przede wszystkim duchowni, był wierny powołaniu. By każdego dnia być wiernym powołaniu i swoją misję spełniać – powiedział abp Metropolita Katowicki. Święceń kapłańskich ma udzielić w sobotę (14.05) ośmiu diakonom, alumnom Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Abp Wiktor Skworc wyraził też wdzięczność pielęgniarkom, wczoraj bowiem (12.05) był Dzień Pielęgniarki. Podkreślił, że wykonują one zawód zaufania społecznego i trzeba, aby zostały zauważone, bo zwykle ich praca odbywa się w tle. Przypomniał, że dla formacji duchowej tej grupy zawodowej działa w archidiecezji katowickiej Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

W związku ze zbliżającym się Metropolitalnym Świętem Rodziny abp Skworc podziękował samorządom za inicjatywę, jaką było stworzenie tego wydarzenia. Zachęcił do udziału w liturgicznym rozpoczęciu święta, którym będzie wspólne przeżywanie jubileuszy małżeńskich w katedrze (22.05). – To jest ogromna promocja rodziny. Chcemy sobie uświadomić, że rodzina to źródło pokoju – powiedział metropolita, dodając, że takie jest też tegoroczne hasło MŚR „Rodzina – źródło pokoju". – Kiedy dzisiaj toczy się wiele dyskusji o rodzinie, kiedy czasem nie rozumie się jej roli, kwestionuje się rolę rodziny, to myślę, że taka właśnie promocja, pozytywne ukazanie rodziny jest piękną lekcją dla młodych, że warto żyć małżeństwie wiernie i święcie – dodał.

Abp Wiktor Skworc zachęcił do udziału w męskiej pielgrzymce do Piekar Śląskich (29.05). – Dziękujemy bardzo Ojcu Św. Janowi Pawłowi II za ten tytuł Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Wszyscy doświadczamy i zauważamy deficyt i sprawiedliwości, i miłości społecznej, dlatego intencji w Piekarach będzie wiele, ale przede wszystkim będzie to sprawa pokoju – powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..