Nowy numer 08/2024 Archiwum

Archidiecezja. Trwają rekolekcje przed święceniami

W Domu Formacyjnym "Tabor" w Brennej trwają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które rozpoczęły się w niedzielę od nieszporów z abp. Wiktorem Skworcem.

W rekolekcjach bierze udział 8 diakonów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. To ich ostatnia prosta przed przyjęciem święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu, które będą miały miejsce w katedrze Chrystusa Króla w najbliższą sobotę 14 maja o godz. 10. Rekolekcje prowadzi ojciec duchowny seminarium ks. Grzegorz Kolbiarz.

W specjalnym komunikacie przesłanym do parafii archidiecezji katowickiej abp Skworc zwrócił się z prośbą o modlitwę za przyszłych księży, za tych, którzy już teraz kroczą tą drogą, oraz o nowe powołania do kapłaństwa.

"Serdecznie proszę wszystkich, aby każde odkryte lub dopiero odkrywane powołanie było w rodzinie Kościoła otoczone życzliwością i modlitewnym wsparciem. Dlatego polecam Waszej pamięci modlitewnej maturzystów: prośmy dla nich o światło Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów i podejmowania decyzji o wyborze drogi życiowej. Módlmy się, aby wszyscy powołani przez Boga do wyłącznej służby w Kościele mieli odwagę, by pójść za głosem powołania oraz o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już udzielili Bogu pozytywnej odpowiedzi i idą drogą realizacji powołania, pełnienia misji" - napisał metropolita.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy