Nowy numer 39/2023 Archiwum

Abp Galbas na Ekumenicznych Dniach Biblii: chrześcijanie potrafią mur zamienić na most

O Chrystusie, który nas nie odrzuca i nas chce w całości, mówił w Katowicach na centralnym nabożeństwie Ekumenicznych Dni Biblii arcybiskup koadiutor Adrian Galbas.

Nabożeństwo odbyło się w katedrze ewangelicko-augsburskiej w Katowicach. Abp koadiutor Adrian Galbas mówił o obietnicy Jezusa, że tego, kto do Niego przyjdzie, precz nie odrzuci. - Poruszające jest w tym słowie dla mnie, że nikt, a nawet nic, co do Chrystusa przychodzi, żadna cząstka mnie, żadna cząstka stworzenia nie zostanie przez Niego odrzucona. W świecie, w którym tylu ludzi czuje się jak odpady, jak niechciani, niepotrzebni, nieważni, zużyci, w świecie tylu ludzi przekreślonych, także samoskreślonych; skreślonych przez samych siebie, pełnych załamań, nieakceptacji i kompleksów, Chrystus mówi: ja cię chcę. Nie odrzucam cię. Ja cię przyjmuję. W całości! To się nazywa miłosierdzie! - wskazał.

Abp Galbas mówił, że w świecie pełnym podziałów chrześcijanie potrafią mur zamienić na most. - A jeżeli się nie uda na most, to przynajmniej na mostek. A jeśli się nie uda na mostek, to przynajmniej na mosteczek. A jeśli się nie uda na mosteczek, to przynajmniej na byle kładkę. Żeby do siebie dojść, żeby się spotkać, żeby się przywitać, żeby się nie odrzucać, żeby okazać sobie nawzajem dobroć i miłosierdzie. Tylko wtedy, siostry i bracia, udowodnimy wobec świata, że Ewangelia jest naszą drogą, i że naprawdę Słowo, które słyszymy, przyjmujemy jako słowo życia - powiedział.

Na koniec nabożeństwa zostały wręczone nagrody w Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie z około dwustu szkół. Mottem konkursu był właśnie biblijny cytat: "Tego, kto do mnie przyjdzie, precz nie odrzucę".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast