Nowy numer 15/2024 Archiwum

Katowice. Zapraszamy na Dzień Dobra

W niedzielę 8 maja pod katowickim Spodkiem odbędzie się wydarzenie dedykowane dziełom pomocy społecznej Caritasu Archidiecezji Katowickiej oraz realizującym je wolontariuszom.

Impreza będzie miała otwarty charakter – może wziąć w niej udział każdy, dla kogo dobro drugiego człowieka nie jest obojętne.

Przed katowickim Spodkiem wyrośnie namiotowe Miasteczko Dobra, w którym w około 30 miejscach będzie można dowiedzieć się, w jakim zakresie i w jakich formach na Górnym Śląsku niesiona jest pomoc osobom potrzebującym, zapoznać się z działalnością różnych organizacji charytatywnych, a także zapisać się do wolontariatu i w ten sposób powiększyć liczbę 1800 wolontariuszy, którzy z ramienia Caritasu działają w regionie, stanowiąc jednocześnie najlepszą wizytówkę Górnego Śląska. Katowicki Caritas Archidiecezji Katowickiej, to wspólnota ludzi dobrej woli, która do tej pory udzieliła pomocy blisko 13 500 potrzebującym, wspiera 1528 osobom niepełnosprawnym, prowadzi 60 placówek charytatywnych, realizuje ponad 25 programów i akcji pomocowych, a także rozwija działalność na rzecz pomocy migrantom i uchodźcom.

Podczas Dnia Dobra odbędzie się szereg imprez dedykowanych całym rodzinom i różnym pokoleniom Ślązaków. Na muzycznej scenie niedzielnego wydarzenia wystąpią Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Krzysztofa Antkowiak, Mietek Szcześniak oraz zespół Albo i Nie. Wśród atrakcji znajdzie się także m.in. strefa zabaw dla dzieci, warsztaty, czy wystawa fotograficzna autorstwa Krzysztofa Gołucha. O godz. 15.00 uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego zaśpiewania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nie tylko będzie można wzmocnić ducha, ale również pokrzepić ciało, korzystając z zaplecza gastronomicznego imprezy.

Podczas DNIA DOBRA wielkie dzieło pomocy katowickiego Caritasu może urosnąć w siłę także dzięki wszystkim tym, którzy wezmą udział dobroczynnej zbiórce na rzecz świetlicy św. Barbary w Katowicach prowadzonej w trakcie wydarzenia.

Katowice. Zapraszamy na Dzień Dobra  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy