Nowy numer 48/2023 Archiwum

Region. Darmowa komunikacja na mecz Polska-Szwecja

Są dobre wieści dla kibiców udających się dziś [29.03.2022] na mecz Polska-Szwecja do Chorzowa. Komunikacja miejska w Metropolii będzie dla nich bezpłatna. Po południu pojawią się też dodatkowe kursy i specjalne linie tramwajowe.

Polscy piłkarze zagrają dziś [29.03.2022] o godz. 20.45 w Chorzowie ze Szwedami. Stawką spotkania będzie awans na mistrzostwa świata, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Katarze. Komunikacja miejska dla kibiców wybierających się na mecz, który rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim będzie dziś [29.03.2022] bezpłatna. Trzeba jednak mieć bilet - zaznacza Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM:

Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował też szereg zmian w funkcjonowaniu ruchu tramwajów i autobusów, co ułatwi dojazd i powrót ze Stadionu Śląskiego. Jak mówi Michał Wawrzaszek - uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 0:

Linie tramwajowe 6, 9 i 19 obsługiwać będą pojazdy o większej pojemności. Ponadto przed meczem uruchomione zostaną ponadplanowe kursy tych linii tramwajowych. Na liniach autobusowych 830, 840 i M3 realizowane będą dodatkowe kursy, autobusami o zwiększonej pojemności. Dodatkowo od godz. 17.00 linie te będą się zatrzymywać na przystanku Chorzów AKS.

 

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy