Nowy numer 15/2024 Archiwum

Katowice: Akt oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (zapowiedź)

W najbliższy piątek, 25 marca br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 17.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, w łączności z papieżem Franciszkiem, wierni pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca błagać będą Boga o pokój w Ukrainie i na całym świecie oraz włączą się w Akt oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Zostanie również odprawiona Droga Krzyżowa i Msza święta o pokój dla Ukrainy zakończona śpiewem suplikacji. Także we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej wierni będą się łączyć z Papieżem w modlitwie. O godz. 18  w katowickiej katedrze metropolita katowicki będzie przewodniczył Mszy św. o pokój w Ukrainie.

Zgodnie z zapowiedzią ogłoszoną przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, 25 marca br. podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski, jako jego wysłannik.

W liście do biskupów całego świata Franciszek wyjaśnił, że uroczysty akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi ma być gestem całego Kościoła powszechnego. Poprosił, by wraz ze swymi kapłanami, zakonnikami i wiernymi przyłączyli się do tego aktu.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy