Nowy numer 39/2023 Archiwum

Region. Od niedzieli letni rozkład lotów w Katowice Airport

111 tras do 90 lotnisk zlokalizowanych w 30 krajach - tak prezentuje się siatka połączeń przygotowana na lato 2022 przez Międzynarodowy Port Lotniczy "Katowice" im. Wojciecha Korfantego.

W trakcie sezonu "Lato 2022" linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Lufthansa zaoferują pasażerom możliwość podróży z pyrzowickiego lotniska na 50 trasach do 43 lotnisk zlokalizowanych w 19 państwach. Najwięcej tras – jedenaście – dostępnych będzie do Włoch. Sześć tras będzie również dostępnych do Wielkiej Brytanii. Za sprawą trzech połączeń będzie można polecieć do Grecji.

– W siatce połączeń regularnych na sezon "Lato 2022" mamy dwie ciekawe nowości. Po pierwsze to Abu Zabi Wizz Aira, które wystartuje 1 kwietnia. Kierunek ma tę zaletę, że w Abu Zabi Wizz Air intensywnie rozwija azjatycką siatkę połączeń, skąd latać będzie m.in. do Sri Lanki. Dlatego nowa pyrzowicka trasa Wizz Air daje szeroki możliwości jeśli chodzi o organizację podróży do Azji. Druga nowość to główne weneckie lotnisko, czyli Marco Polo, do którego od 27 marca br. zacznie latać z Pyrzowic irlandzka linia lotnicza Ryanair – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

"Wymieniona lista nie uwzględnia regularnych rejsów do Ukrainy – ze względu na trwający już miesiąc barbarzyński zbrojny atak Rosji na to państwo, linie lotnicze wstrzymały realizację wszystkich połączeń między Katowice Airport a ukraińskimi lotniskami. Przed wybuchem wojny pyrzowicka siatka lotów regularnych do Ukrainy obejmowała w sumie pięć kierunków: trzy trasy obsługiwał Wizz Air (Kijów-Żuliany, Lwów, Zaporoże – planowano wznowienie trasy 7 marca 2022 r.), a dwie Ryanair (Kijów-Boryspil, Odessa)" – przypominają w komunikacie przedstawiciele lotniska.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast