Reklama

Katowice. Koncert charytatywny dla Ukrainy

Wydarzenie na rzecz studentów z Ukrainy i ich rodzin odbędzie się 25 marca na dachu nowej siedziby Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz w jego innych plenerowych przestrzeniach. Jego organizatorem jest konsorcjum akademickie Miasto Nauki 2024.

W programie spotkania znalazły się m.in. występ polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana, koncert w ciemności niewidomej pianistki Kai Kosowskiej połączony z licytacją charytatywną oraz cykl koncertów zespołów akademickich zgłoszonych przez studentów, doktorantów i pracowników.

W ramach koncertu charytatywnego poza występami artystycznymi zaplanowane zostały inne aktywności, w tym popularyzujące naukę. Wydarzenie jest adresowane do osób w każdym wieku. Odbędzie się także debata naukowców na temat obecnej sytuacji w Ukrainie oraz możliwych scenariuszy dla Ukrainy, Polski oraz innych krajów europejskich. "Przystanek Ukraina będzie strefą dyskusji i odpowiedzi na trudne pytania o wojnę. W tym miejscu naukowcy będą mieli okazję do edukowania w zakresie udzielania pomocy, radzenia sobie z bieżącą sytuacją, przygotowania wspólnego życia z obywatelami Ukrainy. W strefie poradnictwa i wsparcia będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych i prawnych, doradztwa zawodowego oraz punktu konsultacji dla kandydatów na studia z Ukrainy" - informuje organizator.

Przygotowane zostanie też miasteczko naukowe oraz atrakcje dla dorosłych i dzieci – strefa pokazów naukowych nawiązująca do standardowej formuły stanowisk na Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE.

Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu, może udzielić pomocy na kilka różnych sposobów: wpłacając pieniądze na główną zbiórkę finansową prowadzoną przez Uniwersytet Śląski na portalu zrzutka.pl, dokonując wpłaty na zbiórkę finansową za pośrednictwem terminali płatniczych dostępnych na terenie koncertu lub przy użyciu kodów QR, które rozmieszczone w przestrzeni wydarzenia będą kierowały użytkownika na stronę wspomnianej zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Można także licytować prace podczas aukcji charytatywnej, na której wystawione zostaną przekazane wcześniej przedmioty, w tym prace artystyczne studentów i pracowników, a także zasilić zbiórkę rzeczową. Środki higieniczne, ubrania i żywność podczas koncertu będzie można przekazać do przygotowanego w tym celu samochodu.

Cały harmonogram wydarzenia (wraz z dokładnymi godzinami) znajduje się na stronie internetowej.

« 1 »