Katowice. Seminarium online z cyklu Lectio Magistralis Internationalis

Do dzisiaj można zgłosić chęć wzięcia udziału w szóstej edycji Lectio Magistralis Internationalis, która odbędzie się 18 marca w godz. 13-16. Wykład mistrzowski nt. "Ontologia trynitarna - o możliwości zmiany myślenia", wygłosi ks. prof. Piero Coda.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje międzynarodowe seminaria online w ramach projektu Lectio Magistralis Internationalis, którego celem jest refleksja nad zagadnieniami dotyczącymi aktualnych przemian w świecie nauki i w życiu społecznym oraz interdyscyplinarny dialog z udziałem mistrzów z zagranicy.

Celem serii webinariów jest refleksja nad zagadnieniami dotyczącymi aktualnych przemian w świecie nauki i w życiu społecznym oraz interdyscyplinarny dialog z udziałem mistrzów z zagranicy.

Od ubiegłego roku gośćmi LMI byli: prof. Massimo Borghesi i prof. Pasquale Ferrara z Włoch, prof. George Weigel z USA, prof. Stanisław Klimas OFM z Izraela oraz ks. Paul M. Zulehner z Austrii.

W dotychczasowych spotkaniach uczestniczyło kilkaset naukowców, doktorantów, studentów oraz przedstawicieli świata kultury z kraju i z zagranicy.

18 marca (w godz. 13-16) Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego zaprasza do udziału w internetowym seminarium, którego gościem będzie ks. prof. Piero Coda z Instytutu Uniwersyteckiego Sophia w Loppiano, sekretarz generalny Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Temat wykładu: "Ontologia trynitarna - o możliwości zmiany myślenia".

Rejestracja trwa do 15 marca przez formularz dostępny na stronie www.us.edu.pl/wydzial/wtl i Facebooku Wydziału. W dyskusji panelowej głos zabiorą: prof. Massimo Dona z Uniwersytetu w Mediolanie, prof. dr hab. Adam Biela z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz dr Katarzyna Wasiutyńska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

« 1 »