Nowy numer 39/2023 Archiwum

Częstochowa. Modlitwa za papieża Franciszka

Obchody jubileuszowej V edycji inicjatywy "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" promującej modlitwę w intencji Ojca Świętego odbędą się 19 i 20 marca na Jasnej Górze.

Pierwszy dzień modlitwy (19 marca) będzie zarazem wydarzeniem centralnym inicjatywy i odbędzie się na Jasnej Górze. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o 14.30 od Mszy św. sprawowanej w kaplicy Matki Bożej i potrwa do Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21.  - Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dużego wydarzenia, które zainauguruje inicjatywę. Uznaliśmy, że w tak niepewnych czasach jedynym naszym ratunkiem jest wspólna modlitwa, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w obchody „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” na Jasnej Górze. Oprócz Eucharystii i apelu przewidzieliśmy również inne punkty, które już niedługo powoli będziemy prezentować! - mówi kleryk Rafał Orzechowski z diecezji łomżyńskiej, organizator wydarzenia.

To właśnie spod Jasnej Góry wyruszy w Polskę wielka sztafeta modlitwy! Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zapraszają parafie, ruchy, stowarzyszenia i osoby indywidualne, aby w niedzielę 20 marca włączyły się w duchowy prezent Polaków dla papieża, czyli inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Organizatorzy zapewniają, że istnieje kilka możliwości wzięcia udziału w tegorocznej akcji. - Przede wszystkim zapraszamy do przyjazdu na Jasną Górę 19 marca i organizowania miejsc modlitwy w niedzielę 20 marca. Jeżeli ktoś jednak nie ma takich możliwości, to zapraszamy do modlitwy indywidualnej Koronką do Bożego Miłosierdzia! Zgłoszenia i zapisy są możliwe na naszej stronie internetowej wszyscyza1.pl i za pomocą przygotowanego formularza – mówi kleryk Rafał, pomysłodawca wydarzenia. 

Do tej pory w inicjatywie wzięły udział setki grup z Europy, Azji czy Ameryki Północnej. Od początku jest ona objęta patronatem honorowym przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.
Wszelkie pytania na temat akcji można kierować na adres: r.orzechowski@lednica2000.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast