Nowy numer 48/2023 Archiwum

Milion złotych dla uchodźców wojennych na Śląsku chce zebrać Caritas Archidiecezji Katowickiej

Kwota 1 mln zł, którą chcemy uzbierać, ma służyć pomocy uchodźcom, którzy zatrzymali się na Śląsku - informuje Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Celem akcji "Caritas Ukrainie" jest zebranie 1 mln złotych. "Najpilniejsza pomoc to wsparcie finansowe, którego możemy udzielić najbardziej potrzebującym. (...) Obserwujemy coraz większy napływ uchodźców z Ukrainy. To są nasi bracia i siostry, którym chcemy pomagać również w naszych lokalnych środowiskach" - czytamy na stronie katowice.caritas.pl.

W centrali Caritas Archidiecezji Katowickiej przy ul. Wita Stwosza 20 w Katowicach przez 24 godziny na dobę działa punkt recepcyjny przyjmujący uchodźców. Plany Caritas wykraczają jednak znacznie dalej. "Patrzymy w przyszłość i przygotowujemy się do działań, które pozwolą nam wspólnie pomagać jak najlepiej. Chcemy dawać miejsca pracy, aktywizować i wspomagać" - informuje Caritas Archidiecezji Katowickiej. "Kwota 1 000 000 zł, którą chcemy uzbierać, ma służyć pomocy uchodźcom, którzy zatrzymali się na Śląsku. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dużo, a zarazem niewiele, wobec potrzeb ludzi oczekujących naszego wsparcia. Przekazując środki na ten cel, stajesz się uczestnikiem naszych działań i projektów" - czytamy.

Pieniądze można wpłacić między innymi online, przekazując cegiełkę. Na stronie katowice.caritas.pl do wyboru są cegiełki 20zł, 50zł, 100zł i 200zł. Można też wpłacić za pośrednictwem tej strony dowolną kwotę przy użyciu płatności elektronicznych.

Możliwe jest też oczywiście również wpłacenie pieniędzy przez tradycyjny przelew na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej ING Bank Śląski nr rachunku: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062 z dopiskiem: Pomagam Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy