Nowy numer 48/2023 Archiwum

Katowice. Powstają nowe trasy rowerowe

Ruszyła budowa drogi rowerowej łączącej Nikiszowiec z Giszowcem. Nowa infrastruktura dla rowerzystów powstaje także w centrum Katowic.

Budowa drogi rowerowej łączącej Nikiszowiec z Giszowcem będzie kosztowała ok. 4,5 mln zł.

Mówi Sandra Hajduk z Wydziału Komunikacji UM w Katowicach:

- Rozbudowa infrastruktury rowerowej jest jednym z elementów tej polityki, która wpisuje się w standardy europejskie - mówi S. Hajduk:

Aktualnie trwają prace związane z budową drogi rowerowej łączącej ul. Gospodarczą z os. Paderewskiego przez tereny Doliny Trzech Stawów. Trasa ma być wybudowana wzdłuż ul. Pułaskiego oraz na terenie Doliny Trzech Stawów od skrzyżowania ul. Pułaskiego z ul. Graniczną do wiaduktu wzdłuż al. Górnośląskiej. Inwestycja zakłada też wykonanie ciągu pieszo-rowerowego od tego wiaduktu do przejścia w rejonie węzła Murckowskiego w kierunku ul. Gospodarczej.

Koszt inwestycji realizowanej przez firmę Drogopol to ponad 993 tys. zł. Planowany termin oddania inwestycji to lipiec. Długość trasy wyniesie około 1,5 km.

Nowa infrastruktura dla rowerzystów powstaje także w centrum Katowic. W związku z tym nadal pozostaje zamknięte przejście pod rondem Ziętka od strony Koszutki. Obecnie trwają prace związane z budową i przebudową sieci uzbrojenia. Długość drogi dla rowerów będzie wynosiła ok. 60 m, a szerokość - 2 m. Ciąg pieszy będzie z kolei szeroki na 1,5 m. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 3,4 mln zł. Całość ma być gotowa we wrześniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy