Caritas. Rusza nowa akcja - "Paczka dla Ukrainy"

Caritas rozpoczyna nową akcję - zbiórkę rzeczową pod hasłem "Paczka dla Ukrainy". Gotowe paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53 x 40 x 30 centymetrów, można dostarczać do placówek Caritas Archidiecezji Katowickiej lub do swojej parafii we wskazane przez księdza proboszcza miejsce.

Ruszyła akcja "Paczka dla Ukrainy" w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego, nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl oraz w informacjach parafialnych. Należy przygotować paczki, o wadze od 16 do 18 kg i w pudełkach o maksymalnych wymiarach 53 x 40 x 30 centymetrów - mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska:

Co ważne - do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest do pobrania ze strony internetowej Caritas. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry, niezaklejane. Gotowe kartony należy przekazać do parafii we wskazane przez księdza proboszcza miejsce lub bezpośrednio do najbliższego ośrodka Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Akcja jest ogólnopolska, takie same paczki są przygotowywane we wszystkich Caritas w Polsce.

« 1 »