Katowice. Miasto dla ukraińskich dzieci

Odrobina normalności postanowiły najmłodszym podarować katowickie instytucje kultury i kluby sportowe. Spektakle teatralne, zajęcia sportowe, muzyczne czy plastyczne – każdy z najmłodszych znajdzie coś dla siebie. Część zajęć rusza już w najbliższy weekend - zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Z myślą o dzieciach z ukraińskich rodzin już zajęcia integracyjne na świetlicach i pozalekcyjne organizują katowickie placówki oświatowe. Dołączają do nich także instytucje kultury i kluby sportowe. - Dzieciom najczęściej towarzyszy większy strach niż dorosłym, bo one nie wiedzą do końca co tak naprawdę się dzieje. Dlatego chcemy zapewnić im różne formy aktywności, aby chociaż na chwilę mogły poczuć się normalnie i zapomnieć o tym, co się dzieje w ich ojczyźnie. Dla rodziców i opiekunów z kolei będzie to chwila na załatwienie wszystkich pilnych spraw bądź po prostu odpoczynek - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Niektóre placówki z zajęciami ruszają już w najbliższy weekend. W wielu przypadkach zajęcia organizowane będą po zebraniu się grupy chętnych.

Katowice Miasto Ogrodów dla dzieci

Katowice Miasto Ogrodów swoje podwoje dla najmłodszych otwiera w dniach 4-6 marca. W ofercie instytucji znalazły się zajęcia muzyczne i rysunkowe.

Zajęcia są bezpłatne i potrwają około godziny. Dedykowane są dzieciom w każdym wieku. Harmonogram prezentuje się następująco:

- 4 marca (piątek) godz.11.00 - zajęcia muzyczne dla dzieci (samych) lub z rodzicami, opiekunami.

- 5 marca (sobota) godz.13.00 - zajęcia muzyczne dla dzieci (samych) lub z rodzicami, opiekunami.

- 5 marca (sobota), godz.15.00 - zajęcia plastyczne dla dzieci z rodzicami

- 6 marca (niedziela) godz.15.30 - rodzinne muzykowanie dla dzieci przedszkolnych z rodzicami i dziadkami.

Chętni proszeni są o potwierdzenie przybycia i podanie liczby osób chcących uczestniczyć w zajęciach. W tym celu wystarczy napisać SMS i wysłać go pod numer 048 665 463 436.

Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM

Organizację przedstawień dla ukraińskich dzieci – tłumaczonych na żywo, warsztatów teatralnych czy zwiedzanie teatru od kuchni zapewnia Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach. Rodzice, opiekunowie czy też znajomi zainteresowanych dzieci proszeni są o zgłaszanie chęci uczestnictwa w zajęciach na adres e-mail krzysztof.pieczynski@katowice.eu. Po zebraniu pełnej grupy ustalony zostanie termin wydarzenia. Zorganizowany zostanie także transport.

« 1 2 3 4 5 »