Nowy numer 23/2023 Archiwum

Śląsk modli się o pokój i za Ukrainę

W Środę Popielcową o 18.00 abp Skworc w katedrze w Katowicach będzie przewodniczył Mszy św. "o pokój i za Ukrainę". Z kolei mieszkańcy Rybnika zwołują się na modlitwę o pokój również 2 marca na 19.00 do bazyliki św. Antoniego.

Wspieranie Ukraińców przez Ślązaków nie ogranicza się do samego organizowania zbiórek i przyjmowania w swoich domach uchodźców wojennych.

Jednocześnie trwa wołanie do Boga, żeby koszmar, wywołany agresją Rosji na Ukrainę, skończył się. W wielu kościołach odbywają się Msze św. w tej intencji.

W Środę Popielcową 2 marca o 18.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się Msza św. „o pokój i za Ukrainę”. Będzie jej przewodniczył arcybiskup katowicki Wiktor Skworc. Transmisja na kanale katowickiej katedry na Youtube oraz na antenie Radia eM (107,6 FM). Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności z narodem ukraińskim zaproszeni są wszyscy wierni.

Rybniczanie zwołują się

Z kolei mieszkańcy Rybnika zwołują się przez media społecznościowe na modlitwę w tej samej intencji do bazyliki św. Antoniego - również w Środę Popielcową 2 marca, ale na 19.00. Zapraszają proboszcz bazyliki oraz rybnicka Wspólnota Jezusa Miłosiernego, która poprowadzi modlitwę.

"Rybniku! Zgromadźmy się wszyscy, by wołać o pokój! Wierzę, że nasze wspólne wołanie do Boga może uczynić cuda! Każdemu z nas leży na sercu sytuacja na Ukrainie. Wielu z nas jest zaangażowanych w praktyczna pomoc, czyny miłości, gotowość do przyjęcia uchodźców, transport, dostarczanie potrzebnych środków medycznych, spożywczych, życiowych. STAŃMY RAZEM! We wspólnym wołaniu do naszego Ojca!" – czytamy na facebookowym profilu Wspólnoty Jezusa Miłosiernego.

Jest zbiórka Caritas

Również w Środę Popielcowa 2 marca przed wszystkimi kościołami archidiecezji katowickiej po każdej Mszy św. będą zbierane datki ofiar do puszek. Za pośrednictwem Caritas Polska zostaną one przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast