W niedzielę i w Środę Popielcową zbiórki Caritas na pomoc Ukraińcom

Zbiórki do puszek przed kościołami na pomoc Ukraińcom organizuje w niedzielę 27 lutego i w Środę Popielcową Caritas. Datki można też wpłacać na konto.

Datki można wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”. Nr konta znajdziesz na stronie katowice.caritas.pl w zakładce "kontakt". Te środki finansowe są przekazywane do Caritas Polska.

Katowicka Caritas włącza się w organizowany przez Caritas gliwicką transport z pomocą rzeczową dla szpitala w Iwano-Frankiwsku. – Ten szpital został zbombardowany. Gliwicka Caritas wysyła tam 27-tonowego tira, a my przekazujemy do niego palety ze środkami dezynfekcyjnymi – mówi Ks. Łukasz Stawarz, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Ks. dyrektor zapowiada, że z pewnością będą organizowane także zbiórki darów rzeczowych. – Będziemy je ogłaszali na bieżąco, według potrzeb. Być może będą potrzebne koce i śpiwory. Jeśli wśród uchodźców wojennych będzie wiele matek z dziećmi, będziemy prosić o pampersy, mleko w proszku – mówi. O wszystkich zbiórkach będziemy zawiadamiać na naszej stronie katowice.gosc.pl.

Katowicka Caritas jest również gotowa na przyjęcie uchodźców. We współpracy ze Strażą Graniczną oddała do ich dyspozycji swoje domy. Między innymi 90 miejsc jest w ośrodku Caritas Archidiecezji Katowickiej w Ustroniu-Nierodzimiu, a w katowickim Domu Św. Marcina zamieszkała rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..