Abp Skworc: Apeluję, proszę o modlitwę o pokój!

- Magisterium Kościoła jednoznacznie potępia okrucieństwo wojny. Wojna jest zawsze porażką ludzkości - mówi metropolita katowicki i apeluje, by w kościołach, wspólnotach, rodzinach i indywidualnie modlić się i pościć w intencji pokoju.

 

- Byliśmy solidarni z kościołem na Ukrainie od zawsze - podkreśla metropolita katowicki. Kiedy kard. Marian Jaworski został arcybiskupem lwowskim w 1991 r., w całej diecezji organizowana była zbiórka, by wspomóc Kościół na Ukrainie, od dziesięcioleci udzielana jest pomoc personalna, księża z archidiecezji katowickiej są aktualnie w archidiecezji lwowskiej, posługują, utrzymujemy z nimi kontakt. Nie chcą wracać do Polski, mówią, że pasterz zostaje ze swoimi owcami do końca - mówi metropolita.

Arcybiskup Skworc wspomina też, że z pieniędzy archidiecezji katowickiej został w ostatnich latach wybudowany kościół w dzielnicy Lwowa Sichowie, gdzie proboszczem jest kapłan archidiecezji katowickiej ks. Jacek Kocur.

Do otwarcia serc i gotowości niesienia pomocy zachęca metropolita katowicki i wskazuje pierwsze działania podejmowane w archidiecezji, jak otwarcie dla uchodźców domu Caritas w Nierodzimiu, a także zaproszenie do Domu św. Marcina w Katowicach rodziny z Ukrainy z niepełnosprawnym dzieckiem.

Arcybiskup Skworc zaprasza też w Środę Popielcową do katedry w Katowicach na specjalną modlitwę w intencji pokoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..