Krupski Młyn. Dwie osoby poszukiwane po wybuchu w zakładach Nitroerg

Do silnego wybuchu doszło w poniedziałek późnym popołudniem w wytwarzającym materiały wybuchowe zakładzie Nitroerg w Krupskim Młynie. - Poszukiwani są dwaj pracownicy - poinformował rzecznik firmy Krzysztof Maciejczyk.

Około 17.15 na terenie zakładu w Krupskim Młynie doszło do detonacji w jednym z budynków okołoprodukcyjnych. - Poszukiwane są dwie osoby - powiedział rzecznik:

Wybuch w zakładzie był słyszalny w odległości wielu kilometrów od fabryki. W akcji na miejscu wypadku biorą udział wszystkie służby ratownicze; na rannych czeka śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyczyny i okoliczności wybuchu nie są na razie znane.

Należący do Grupy KGHM Nitroerg to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów materiałów wybuchowych oraz systemów inicjowania do użytku cywilnego.

Zakład w Krupskim Młynie jest częścią spółki Nitroerg SA, w skład której wchodzi też fabryka w Bieruniu. Firma wytwarza m.in. materiały wybuchowe emulsyjne, nitroglicerynowe i amonowo-saletrzane, nieelektryczne systemy inicjowania i zapalniki elektryczne.

W przeszłości w zakładach spółki dochodziło już do wypadków, także śmiertelnych. W styczniu ubiegłego roku w wyniku eksplozji zginął 49-letni pracownik zakładu w Bieruniu.

« 1 »