Abp Wiktor Skworc: Arcybiskup koadiutor rozpocznie posługę w dzień maryjny

- Arcybiskup koadiutor rozpocznie posługę w dzień maryjny - zauważył na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc, zapowiadając jutrzejsze (5.02) liturgiczne rozpoczęcie posługi przez arcybiskupa koadiutora Adriana Galbasa SAC. Metropolita katowicki zaznaczył, że będzie to sobota, a dzień później obaj arcybiskupi odwiedzą sanktuarium w Piekarach Śląskich.

Arcybiskup Wiktor Skworc zachęcił też do modlitwy za kobiety konsekrowane, odpowiadając w ten sposób na papieską intencję Apostolstwa Modlitwy na luty: za zakonnice i inne kobiety konsekrowane. – Spełnijmy prośbę Franciszka – powiedział, podkreślając, że wyzwaniem dla modlitwy osób konsekrowanych jest dziś sprawa pokoju na świecie, a także m.in. pandemii.

Metropolita Katowicki zachęcił też do towarzyszenia osobom chorym i cierpiącym w związku z nadchodzącym (11.02) Światowym Dniem Chorego.

Odnosząc się do rozpoczynających się w Pekinie Igrzysk Olimpijskich, abp Skworc podkreślił znaczenie wysiłku wzrastania w wierze, porównując go do wysiłku sportowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..