Nowy numer 15/2024 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkie Kościoły powinny modlić się o pokój na Ukrainie

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkie Kościoły powinny modlić się i wzywać do modlitwy o pokój na Ukrainie. Z takim apelem zwrócił się na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc.

– Dziś formą pokłonu chrześcijan, i to wszystkich Kościołów, powinna być modlitwa o pokój, bo Bóg nie jest bogiem wojny, ale pokoju – powiedział Metropolita Katowicki, nawiązując do tegorocznego hasła Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Podkreślił, że ta modlitwa powinna w szczególny sposób wybrzmieć właśnie w tym tygodniu. Zaznaczył, że skoro po obu stronach granicy, na której może dojść do wojny, są chrześcijanie, to modlitwa powinna być inspirowana przez wszystkie Kościoły chrześcijańskie, zarówno katolików, jak i grekokatolików, prawosławnych, czy ewangelików.

Abp Wiktor Skworc zwrócił uwagę, że nadchodząca Niedziela Słowa Bożego (23.01) ma nam otworzyć oczy na znaczenie słowa Bożego w naszym życiu. Przypomniał, że Kościół w Polsce obchodzi też w maju Tydzień Biblijny.

Nawiązując do Dnia Babci (21.01) i Dnia Dziadka (22.01), zachęcił do wdzięczności wobec nich. – Trzeba podziękować za przekaz wartości, historii, tradycji – zauważył i podkreślił, że osoby starsze są bardzo ważne i aktywne w Kościele.

Posłuchaj "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy