Nowy numer 15/2024 Archiwum

Region. Uniwersytet Śląski wprowadza naukę zdalną od piątku

W związku z radykalnym wzrostem liczby potwierdzonych infekcji wirusem w województwie śląskim rektor UŚ podjął decyzję o wprowadzeniu tymczasowo zaostrzonych zasad pracy i kształcenia.

W związku z sytuacją epidemiologiczną uczelnia postanowiła wprowadzić poziom 2 zabezpieczeń. W praktyce oznacza on m.in. że "uczelnia jest zamknięta dla osób trzecich, z wyjątkiem osób indywidualnie zapraszanych, monitorowanie i rejestrację osób wchodzących; ściśle regulowane zasady dostępu studentów do dziekanatów", czytamy w zarządzeniu rektora.

Co ważne do końca semestru zimowego zajęcia odbywać się będą w formie zdalnej. Pierwsze zajęcia w tej formie zaplanowane są na piątek 21 stycznia na studiach niestacjonarnych. W najbliższy poniedziałek 24 stycznia wykłady i ćwiczenia w formie online zaczną się na studiach stacjonarnych. 

Zgodnie z zarządzeniem rektora: "w formie kontaktowej mogą być realizowane tylko te zajęcia, co do których dziekan wydziału zdecyduje, że są niezbędne i możliwe do organizacji z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego".

W komunikacie jest również wyjaśniona kwestia zbliżającej się sesji egzaminacyjnej, która "zostanie przeprowadzona w formie zdalnej, z wyjątkiem egzaminów, co do których zachodzą szczególne okoliczności wynikające ze specyfiki przedmiotu".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy