Nowy numer 20/2024 Archiwum

Katowice. "Droga do Betlejem" zamiast Orszaku Trzech Króli

"Pewnie się domyślacie, nie możemy w tym roku spotkać się, by wspólnie wziąć udział w Orszaku Trzech Króli i największych jasełkach na świecie. Nie chcemy jednak, by nic tego dnia nie działo się w Katowicach" - piszą organizatorzy orszaku.

Alternatywą jest gra miejska „Droga do Betlejem”. Jak zachęcają organizatorzy, jej tłem będzie miasto. „Nasza gra będzie odbywała się w przestrzeni Śródmieścia Katowic. Do wzięcia udziału będzie potrzebny smartphone z dostępem do internetu, gdyż część zadań może być łatwiej rozwiązana z pomocą dostępu do sieci. Każda z drużyn otrzyma zestaw startowy, w którym znajdą się polecenia” - czytamy w zaproszeniu. Drużyny można zgłaszać za pośrednictwem strony: orszakkatowice.pl.

Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie zadań. Pomocne będą wskazówki zarówno przygotowane przez organizatorów, jak i te odnalezione w internecie. „Gra nie powinna zająć więcej niż 1,5h” - zapowiadają organizatorzy. „Najlepiej ukończyć w okolicach godziny 17.00, gdyż wtedy pod Spodkiem rozpocznie się koncert Polskie Betlejem, dlatego godzina 15.00 - 15.30 jest dobrą godziną na rozpoczęcie. Gry nie będzie można rozpocząć przed godziną 13.30 i po godzinie 16.30” - czytamy.

Polskie Betlejem to koncert, który zaplanowany jest w tym roku na placu przed Spodkiem. Wystąpią: m.in. Marek Piekarczyk, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Marika. Początek o godz. 17.00. Szczegóły na betlejemwpolsce.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy