Nowy numer 15/2024 Archiwum

Katowice. Okupacja siedziby Polskiej Grupy Górniczej. Rozmowy związkowców z zarządem

Rozpoczęły się rozmowy zarządu Polskiej Grupy Górniczej ze Związkiem Zawodowym Sierpień '80. Związkowcy wczoraj weszli do siedziby PGG w Katowicach i spędzili tam noc.

Związkowcy domagają się m.in. wyrównania płac za pracę w soboty i niedziele oraz podniesienia średniego wynagrodzenia do 8200 złotych brutto. Od września górnicy mają więcej pracy w weekendy. Tak tłumaczy ten postulat szef Sierpnia`80 Bogusław Ziętek:

Polska Grupa Górnicza protestu związkowców na razie nie komentuje. Ostatnie spotkanie zarządu firmy ze stroną społeczną miało miejsce pod koniec listopada.

AKTUALIZACJA:

Zaczęły się rozmowy strony społecznej ze związku Sierpień '80 z zarządem Polskiej Grupy Górniczej. - Liczymy na porozumienie -  mówi Rafał Jedwabny, przewodniczący związku Sierpień '80 w PGG:

Przypomnijmy: wczoraj związkowcy z Sierpnia '80 weszli do siedziby PGG i zagrozili, że nie opuszczą budynku dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione. Warto jednak podkreślić, że wszystkie pięć organizacji związkowych było w sporze zbiorowym z zarządem spółki. - Samodzielnie działanie Sierpnia '80 to rozłam - ocenia Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności.

Solidarność zapowiedziała, że dziś rozpocznie swoje działania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy