Nowy numer 3/2022 Archiwum

Katowice. W niedzielę Koncert światła

W II niedzielę Adwentu, 5 grudnia o godz. 17, w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Podlesiu zabrzmią tradycyjne pieśni adwentowe w zupełnie nowych aranżacjach. Wystąpią wybitni muzycy polskiej sceny muzycznej. Organizatorem wydarzenia jest Radio eM, sponsorem Tauron S.A.

Koncert światła to radosna i pełna blasku opowieść o nadziei oczekiwania. To kolaż muzyki i niezwykłej gry świateł. To zwycięstwo światła nad mrokiem. To spotkanie tradycji z nowoczesnością; energii młodych muzyków i historycznych melodii. To w końcu, a może przede wszystkim, głębokie przeżycie duchowe.

W Koncercie światła –  jak w pryzmacie – spotykają się różne wrażliwości muzyczne. To połączenie wielokrotnie nagradzanego zespołu SĄSTĄD w składzie: Dominika Kierpiec-Kontny, Rafał Kierpiec, Natalia Tomecka i wybitnych jazzowych osobowości polskiej sceny muzycznej – saksofonisty Szymona Kamykowskiego, perkusisty Szymona Madeja, oraz gościa specjalnego – wokalistki Basi Pospieszalskiej.

Artyści  czerpią przede wszystkim z tradycji. – Oryginalne melodie połączyliśmy z nowoczesnym brzmieniem instrumentów elektronicznych, takich jak saksofon EWI, sample, wiolonczelowy looper – mówią. – Historyczne, pełne kontemplacji teksty wydają się w dzisiejszych czasach szczególnie aktualne. Ich tematyka, dotycząca często naszych duchowych granic: światła i ciemności, smutku i  radości, zamknięcia i otwarcia w pandemii koronawirusa nabiera szczególnego znaczenia – przekonują muzycy.

Więcej informacji o koncercie TUTAJ.

Koncert światła odbędzie się w niedzielę 5 grudnia o godz. 17 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu. Wstęp wolny.

Sponsorem Koncertu jest Tauron S.A.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy