Nowy numer 20/2022 Archiwum

Ornontowice. Przedszkolaki modliły się za mundurowych

W akcję "Murem za polskim mundurem" włączyło się 30 listopada przedszkole sióstr służebniczek w Ornontowicach. Dzieci modliły się za pracowników służb mundurowych.

Przyszły tego dnia do przedszkola ubrane w biało-czerwone stroje. - Za kogo chcecie dzisiaj się pomodlić? - zapytała siostra Salutaria Maria Sroka, wychowawczyni starszej grupy. - Za żołnierzów! Za służbę broniącą naszych granic! Żeby tata przestał kaszleć! Za Straż Graniczną! Za wszystkie dzieci, żeby mogły się uczyć i bawić! - wołały w odpowiedzi przedszkolaki.

- Tak, żeby wszystkie dzieci mogły się uczyć i bawić bezpiecznie - uzupełniła siostra. W chwilę później z przedszkola w Ornontowicach popłynęła ku niebu szczera i prosta dziecięca modlitwa za ludzi, którzy pracują w polskich służbach mundurowych, a teraz nieraz stoją na wschodniej granicy. Były też osobiste intencje zgłoszone przez przedszkolaków.

- Za ojczyznę modlimy się codziennie. Dzisiaj jednak włączamy się też w ogólnopolską akcję "Murem za polskim mundurem", żeby ta sprawa zapadła dzieciom w serca. Wychowujemy je na patriotów - mówi siostra Salutaria. - Niedawno ktoś skomentował zdjęcie dzieci z Ornontowic, zrobione w czasie Dnia Niepodległości: "Siostro, z takimi dziećmi przyszłość zapewniona". Warto się angażować i wysilać, bo to kiedyś zaowocuje - uważa.

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek im. Aniołów Stróżów w Ornontowicach ma dwa dwa oddziały, do których uczęszcza 42 dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama