Ruda Śląska. Pielgrzymka biegowa do Wadowic

W ten sposób grupa biegaczy upamiętnia 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 30. rocznicę Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Częstochowie.

Zapowiadając wydarzenie na swoim Facebooku, grupa biegowa przypomniała, że w tym roku trasa pielgrzymki wiedzie przez Jasną Górę. "Tegoroczna trasa pielgrzymki biegowej prowadzi z Rudy Śląskiej do Częstochowy, gdzie w 1991 roku odbyły się Światowe Dni Młodzieży pod przewodnictwem Jana Pawła II. Jeden z uczestników tegorocznej sztafety, Leszek Gładysz, brał w nich czynny udział. Następnie pobiegniemy do Wadowic, by w dniu wyboru, czyli 16 października być w miejscu, »gdzie wszystko się zaczęło…«, jak mawiał Karol Wojtyła. Przesłanie tegorocznej pielgrzymki to słowa papieża: Otrzymaliście Ducha przybrania za synów" - czytamy w informacji.

Biegacze pokonają prawie 200 km. Na miejscu, czyli w Wadowicach, będą 16 października. Tego samego dnia jest zaplanowany powrót. Ok. 17.00 uczestnicy wspólnie wbiegną na Plac Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..