Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Katowice. Ponad 5 tys. uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Ponad 5 tys. osób zarejestrowało się do stacjonarnego udziału w dobiegającym końca w środę 13. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach - poinformował Wojciech Kuśpik, prezes organizującej wydarzenie Grupy PTWP. - To świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań.

Bezpośrednie spotkania, rozmowy, były już wyczekiwane przez wszystkich - to jeden z wniosków płynących z tegorocznej edycji wydarzenia. - Europejski Kongres Gospodarczy wrócił do normalności: to widać, również w liczbach: 5,5 tys. osób zarejestrowanych stacjonarnie tutaj, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, mnóstwo osób oglądających Kongres online. Wracamy więc do stacjonarności, z drugiej strony dodajemy model online'owy - powiedział W. Kuśpik.

Pytany o niepewność, wynikającą z dynamiki zachodzących procesów, prezes podkreślił, że nie jest ona tylko efektem pandemii. - Tych obszarów niepewności pojawiło się bardzo dużo. Sytuacja geopolityczna: jeszcze dwa lata temu nie mieliśmy takiej sytuacji na Białorusi i granicy wschodniej, dwa lata temu była inna sytuacja w Afganistanie, były inne relacje z Chinami - zastrzegł szef Grupy PTWP. - Już zapomnieliśmy, co to jest inflacja - znów do niej wracamy. W pandemii mieliśmy wzrost bezrobocia, teraz w drugą stronę. Obszarów niepewności pojawiło się bardzo wiele; apelujemy do rządzących, do decydentów, żeby zmniejszali je, a nie dodawali ich. To bardzo mocny głos z Kongresu: tyle jest niepewności na świecie; zróbmy choćby, aby u nas niejasności było jak najmniej - zaapelował.

Wiodącymi tematami trzydniowego wydarzenia w Katowicach były: odbudowa europejskiej gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19, zielona transformacja, nowe technologie, wyzwania cyfryzacji oraz rozwiązania programu Polski Ład.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy