Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Brenna. Wyremontowany "Tabor" pobłogosławiony

Metropolita katowicki pobłogosławił dom rekolekcyjny "Tabor", będący częścią Ośrodka Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej.

W ostatnich miesiącach obiekt przeszedł szereg prac remontowych i modernizacyjnych mających na celu dostosowanie go do aktualnie obowiązujących przepisów i wymogów.

Budynek jest w stanie pomieścić prawie 100 osób w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Jest przeznaczony szczególnie do organizacji pobytów rekolekcyjnych i wypoczynkowych dzieci i młodzieży.

Brenna. Wyremontowany "Tabor" pobłogosławiony   Abp Wiktor Skworc w kaplicy "Taboru" podczas obrzędu pobłogosławienia obiektu. ks. Tomasz Wojtal / Foto Gość

W obrzędzie pobłogosławienia domu rekolekcyjnego "Tabor" wzięli udział uczestnicy Dni Formacyjnych dla Księży Dziekanów archidiecezji katowickiej.

Dom rekolekcyjny "Tabor" wraz z głównym domem św. Jadwigi, zwanym od niedawna "Wieczernikiem", znajduje się w Brennej na zboczu góry "Płachciok".

Szczegóły dotyczące organizowanych rekolekcji i możliwości korzystania z Ośrodka Spotkań i Formacji na stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama