Reklama

Pszów. Odpust u Pani Uśmiechniętej już w środę 8 września

Uroczystości odpustowe u Matki Bożej Uśmiechniętej w jej sanktuarium w Pszowie w tym roku odbędą się wyjątkowo w środę 8 września.

Przed pandemią odpust w Pszowie gromadził każdego roku mieszkańców ziemi rybnickiej, wodzisławskiej i raciborskiej. Wielu z nich docierało wtedy do sanktuarium w zorganizowanych, pieszych lub rowerowych pielgrzymkach. Tym razem jednak odpust nie odbędzie się w tradycyjnym terminie niedzieli po 8 września. Powodem jest przypadająca właśnie w niedzielę 12 września beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Suma pontyfikalna w sanktuarium zostanie odprawiona środę 8 września o godz. 17. O 20.30 będzie też Apel Maryjny. Pozostałe Msze będą odprawiane o 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Dzień wcześniej, 7 września o 17.30, odbędą się Nieszpory Maryjne.

- Zapraszamy przed obraz Pani Uśmiechniętej parafian i pielgrzymów indywidualnych oraz grupy, pamiętając o zachowaniu wszystkich aktualnych wymogów sanitarnych - informuje ks. proboszcz Andrzej Pyrsz. - Tych, którzy nie mogą fizycznie przybyć na pszowskie wzgórze, zapraszamy na parafialny kanał YouTube, gdzie dostępna jest stała transmisja z bazyliki - wskazuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..