Nowy numer 22/2023 Archiwum

Powstańcza gra w Świętochłowicach

Uczestnicy przeniosą się w czasie do 1921 r., kiedy Świętochłowice były teatrem działań powstańczych. 29 sierpnia z okazji 100. rocznicy III powstania śląskiego na ulicach zostanie rozegrana gra miejska.

Ta gra miejska jest połączeniem teatralnego zwiedzania z zagadkami i zadaniami. W niedzielę 29 sierpnia organizuje ją w Świętochłowicach Muzeum Powstań Śląskich.

Uczestnicy gry przeniosą się w czasie do 1921 r., kiedy to Świętochłowice były teatrem działań powstańczych. Gracze podążą śladami miejsc, które upamiętniają czyny powstańcze, oraz tych, które opowiedzą o tym, jak wyglądało miasto sto lat temu. Na trasie na graczy czekać będą postaci z epoki, które opowiedzą uczestnikom gry wiele historii i ciekawostek sprzed wieku. Każda z nich będzie miała dla graczy specjalne zadanie.

Udział w grze nie wymaga wiedzy ani znajomości topografii miasta. Wręcz przeciwnie. Celem organizatorów jest zachęcenie mieszkańców regionu do poznawania historii Świętochłowic poprzez ciekawą formę zwiedzania.

Gra odbywa się w drużynach od 2 do 5 osób, gdzie co najmniej jedna osoba jest pełnoletnia. Każda drużyna musi mieć smartfon z dostępem do internetu. Po trasie gry drużyny będą przemieszczać się pieszo.

Każda drużyna, która wykona komplet zadań, otrzyma na mecie gry nagrodę dla swojej drużyny. Dla dzieci będą też słodkie niespodzianki.

Dodatkowe nagrody czekają na drużyny, które przybędą na grę w przebraniach stylizowanych na lata 20. XX wieku.

Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga rezerwacji miejsc. Miejsca od poniedziałku 23 sierpnia można zarezerwować na stronie www.zwamigram.pl.

Więcej na grapowstancza.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast