Nowy numer 22/2023 Archiwum

Mobilne punkty szczepień w parafiach

Archidiecezja katowicka wspiera działania profilaktyki zdrowotnej organizowane przez Wojewodę Śląskiego. W niedzielę 15 sierpnia będzie można skorzystać z mobilnych punktów szczepień, które zostaną zorganizowane w ponad 40 wyznaczonych parafiach.

O pogłębioną refleksję „nad dobrodziejstwem, jakim jest wynalezienie szczepionek ratujących życie ludzkie”, zaapelował abp Wiktor Skworc w specjalnym komunikacie przesłanym do wiernych.

„Nawet jeśli decyzja o szczepieniu ma charakter dobrowolny, to powinna ona uwzględnić prawdę fundamentalną: ludzkie życie i zdrowie są cennymi darami udzielonymi człowiekowi przez Boga i powierzonymi jego roztropnej odpowiedzialności” – czytamy w dokumencie. Zdaniem metropolity katowickiego, podejmując decyzję dotyczącą zaszczepienie, należy kierować się  zarówno piątym przykazaniem, stojącym na straży ludzkiego życia, jak i zasadą dobra wspólnego.

„W dobie pandemii dobro wspólne przybiera konkretne formy. Są nimi zarówno zdrowie i życie społeczeństwa, jak również prewencja zdrowotna, której celem jest uwolnienie społeczeństwa od rygorystycznych, nierzadko uciążliwych obostrzeń sanitarnych”- podkreślił i zaznaczył, że wspomniane obostrzenia „prowadzą wielu spośród nas do izolacji, osamotnienia, ograniczania praktyk religijnych, a także do zachwiania właściwego rozwoju ekonomiczno-gospodarczego naszej Ojczyzny”.

Na następnych stronach cała treść komunikatu metropolity katowickiego i wykaz parafii, na terenie których będą realizowane szczepienia przeciwko Covid-19:

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast