Nowy numer 07/2024 Archiwum

Archidiecezja. Abp Skworc zaprasza do Piekar

Po rocznej przerwie tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wraca na piekarskie wzgórze. "Kobiecy świat" spotka się w Piekarach Śląskich w niedzielę 22 sierpnia.

Do wspólnego przybywania wszystkich pokoleń pań, dziewcząt oraz całych rodzin zaprasza metropolita katowicki w liście odczytanym w parafiach archidiecezji.

„Jako ludzie wiary pielgrzymujący po drogach świata ku przyszłemu Miastu, możemy razem z Maryją uwielbiać Jezusa Chrystusa, powierzać Panu Bogu osobiste intencje i nabierać sił na dalszą drogę, która prowadzi do zbawienia” – zaznacza abp Skworc. Jednocześnie zachęca do organizowania pielgrzymkowych grup zarówno pieszych, jak i rowerowych oraz autokarowych. Przypomina też o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych.

Mszy św. podczas tegorocznej pielgrzymki będzie przewodniczył bp Wiesław Śmigiel z Torunia, przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny. Wygłosi on także homilię. Tradycyjnie nie zabraknie słowa społecznego metropolity katowickiego oraz „godziny ewangelizacyjnej”.

Podczas nieszporów maryjnych, które rozpoczną się o godz. 15, swoim słowem podzieli się bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.

- Na chwilę obecną nie przewidujemy dystrybucji wejściówek na kalwaryjskie wzgórze – zaznacza ks. Roman Chromy, dyrektor wydziału duszpasterskiego katowickiej Kurii Metropolitalnej.

Pozostający w domach będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu dzięki transmisjom, które przeprowadzą Telewizja Polonia i TVP Katowice, a także Radio eM i Radio Katowice.

Na następnej stronie zaproszenie metropolity katowickiego:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy