Nowy numer 09/2024 Archiwum

Archidiecezja. Rekolekcje Dzieci Maryi przejdź do galerii

Ok. 400 dzieci wybrało się w tym roku na wyjazdy formacyjne. Na wakacyjne rekolekcje wzywał ich Aslan - lew z "Opowieści z Narnii".

Rekolekcje, tak jak w poprzednich latach, mają formułę 9-dniowych wyjazdów. W tym roku zagadnienia, z jakimi pracują uczestnicy, skupiają się wokół Eucharystii, w klimacie "Opowieści z Narnii". - To nawiązanie do trwającego obecnie programu duszpasterskiego. Całość zatytułowaliśmy "Tajemniczy skarb - wezwanie zza morza" - wyjaśnia ks. Sebastian Mandrysz, moderator ruchu Dzieci Maryi w archidiecezji katowickiej.

Część uczestników wykorzystała ten czas na rozwój. KODA odbywała się m.in. w Kasinie Wielkiej. - Cieszymy się samym faktem spotkania na żywo. Swój "zerowy stopień" KOD-y przeżywałam oline. Daliśmy radę, ale teraz jest zdecydowanie lepiej - podkreśla Emilia Gziuk z parafii Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej-Halembie.

- Naszym założeniem jest dać dziewczynom impuls do odnowy duchowej, nakreślić im, z czym wiąże się bycie animatorką, jakie są stawiane przed nimi wymagania - tłumaczy s. Sawia Górska, jadwiżanka, która od lat uczestniczy w rekolekcjach maryjek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy