Nowy numer 30/2021 Archiwum

Czerwionka-Leszczyny. Służby techniczne pracują nad usunięciem wykolejonego pociągu

Pociąg pasażerski relacji Bohumin-Warszawa Wschodnia wczesnym rankiem wykoleił się na szlaku Leszczyny-Czerwionka. Z torów wypadły dwa wagony. Żaden z pasażerów nie ucierpiał, jednak zdarzenie spowodowało poważne utrudnienia w ruchu kolejowym.

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA, prace przy "wkolejaniu" wagonów mogą potrwać do południa. - Następnie określony zostanie zakres naprawy toru, który umożliwi przywrócenie ruchu pociągów na linii Tychy-Rybnik - dodał.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wykolejenia dwóch wagonów był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśni powołana w tym celu komisja.

Pasażerowie wykolejonego pociągu wyjechali już w dalszą drogę do Warszawy i Krakowa autobusami podstawionymi przez przewoźnika. Na linii kolejowej Tychy-Rybnik ruch pociągów jest wstrzymany. Regionalny przewoźnik - Koleje Śląskie - wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Pociągi PKP Intercity jadą zmienioną trasą ze stacji Tychy przez Pszczynę, Suszec do Rybnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama