Nowy numer 48/2023 Archiwum

Katowice. Budynki kopalni Wujek wejdą w skład Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności

Polska Grupa Górnicza odda miastu Katowice trzy budynki Kopalni Wujek. Podpisano list intencyjny w sprawie przekazania terenu. Docelowo obiekty wejdą w skład Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności powiększy się o trzy nowe budynki. W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano list intencyjny w sprawie przekazania terenu przez Polską Grupę Górniczą miastu Katowice. Co powstanie w obiektach?

Mówi Robert Ciupa, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności:

Dodajmy, że obecnie trwa także przebudowa całego muzeum. Remontowana przestrzeń ma zostać udostępniona zwiedzającym w grudniu tego roku.

Katowice. Budynki kopalni Wujek wejdą w skład Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności   Jeden z budynków kopalni Wujek, który wejdzie w skład ŚCWiS Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

- Kultywowanie pamięci o ofiarach pacyfikacji Kopalni Wujek to nasz obowiązek - mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego.

Jak zapowiedział dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w jednym z przekazanych budynków ma powstać Galeria Sztuki Stanu Wojennego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy