Ruszają zapisy na 76. Pielgrzymkę Rybnicką

Niestety, z powodu obostrzeń pandemicznych będzie mogło w niej pójść ponad 10 razy mniej ludzi niż zwykle - tylko 300.

Zapisy na 76. Pielgrzymkę Rybnicką ruszają dzisiaj. Można będzie zapisać się wyłącznie przez internet. - Dziś ok. 19.00 planujemy wrzucić link do zapisów. Jednocześnie ponieważ to pierwszy raz w tej formie i nie wiemy, czy wszystko się uda, prosimy o cierpliwość - poinformował w czwartek 1 lipca ks. Paweł Zieliński, kierownik Pielgrzymki Rybnickiej.

Link do zapisów zostanie udostępniony na stronie pielgrzymka.rybnik.pl.

Zainteresowanie zapisami wydaje się duże. - Kilka osób już mi o 6.00 rano pisało i dzwoniło, że nie ma jeszcze linku, a już 1 lipca - mówi ks. Zieliński.

Pielgrzymka potrwa od 4 do 8 sierpnia. - Jest to też związane z tym, że nie organizujemy w tym roku noclegów zbiorowych. Pielgrzymi będą mogli nocować tylko we własnych namiotach lub u swoich znajomych - mówi ks. Paweł.

Hasło 76. Pielgrzymki Rybnickiej brzmi: "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy". Konferencje na trasie będzie w tym roku głosił o. Tytus Boguszyński OFM. Będzie można ich też wysłuchać na żywo na facebookowym profilu tego franciszkanina: "Nietypowe słowo TMB".

Organizatorzy zapewnią pielgrzymom dostęp do wody, mydła, środków do dezynfekcji rąk i jednorazowego papieru higienicznego, np. ręczników papierowych.

- Choć w pielgrzymce będzie mogło pójść tylko 300 osób, wszystkich innych zapraszamy 7 sierpnia na Dzień Rybnicki na Jasnej Górze. O 15.00 odbędzie się Msza św. na wałach. Można przyjechać indywidualnie, niektóre parafie, m.in. św. Antoniego w Rybniku, będą też organizowały autokary - mówi ks. Zieliński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..