Nowy numer 5/2023 Archiwum

Archidiecezja. Święcenia diakonów stałych

Każdy z kandydatów przyjmie je w swojej parafii. Pierwsze święcenia już w najbliższą niedzielę w parafii NSPJ w Katowicach-Koszutce.

Pięciu nowych diakonów stałych zyska archidiecezja katowicka w czerwcu i lipcu. To dwóch Adamów, Robert, Sławomir i Zbigniew. Mają za sobą formację w Ośrodku Formacji Diakonów Stałych archidiecezji katowickiej. Jego dyrektor ks. Grzegorz Strzelczyk zastrzega, że diakonatu nie należy traktować jako nowości w Kościele. - Ta posługa przynależy od początku do struktury Kościoła. Diakon wnosi zupełnie inne doświadczenie powołania, inną optykę - podkreśla ks. Strzelczyk. - Zwłaszcza doświadczenie małżeńskie i rodzinne.

Kandydaci do święceń proszą o modlitwę!

W archidiecezji katowickiej zasadniczo do formacji dopuszczani są nieżonaci mężczyźni po 35. roku życia oraz żonaci przed ukończeniem 55 lat. Wszelkie szczegóły i potrzebne informacje są dostępne na stronie: diakonat.katowice.pl.

Daty i miejsca święceń:

20 czerwca, 9.00, parafia NSPJ w Katowicach-Koszutce - święcenia przyjmie Adam Dylus z rąk bp. Grzegorza Olszowskiego;

27 czerwca, 12.00, parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana w Mysłowicach - święcenia przyjmie Adam Larysz z rąk bp. Marka Szkudły;

8 lipca, 18.00, parafia św. Jerzego w Rydułtowach - święcenia przyjmie Zbigniew Szurek z rąk bp. Adama Wodarczyka;

15 lipca, 18.00, parafia Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach - święcenia przyjmie Sławomir Warzecha z rąk bp. Adama Wodarczyka;

22 lipca, 18.00, parafia św. Jadwigi w Chorzowie - święcenia przyjmie Robert Moczulski z rąk bp. Adama Wodarczyka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy