Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pielgrzymka Rybnicka w 2021 r. odbędzie się!

Mamy dobrą wiadomość: Pielgrzymka Rybnicka w 2021 roku odbędzie się. Niestety, druga wiadomość jest gorsza: będzie mogło w niej pójść tylko 300 osób.

To przeszło 10 razy mniej, niż w latach sprzed pandemii. Limit 300 osób biorących udział w pielgrzymce jest podany w wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. – Jest to też związane z tym, że nie organizujemy w tym roku noclegów zbiorowych. Pielgrzymi będą mogli nocować tylko we własnych namiotach lub u swoich znajomych – mówi ks. Paweł Zieliński, kierownik 76. Pielgrzymki Rybnickiej.

Odbędzie się ona w dniach 4–8 sierpnia. Zapisy ruszają 1 lipca i będą odbywać się tylko przez stronę internetową: pielgrzymka.rybnik.pl

Hasło 76. Pielgrzymki Rybnickiej brzmi: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Konferencje na trasie będzie w tym roku głosił ojciec Tytus Boguszyński OFM. Będzie można ich też wysłuchać na żywo na facebookowym profilu tego franciszkanina: „Nietypowe słowo TMB”.

Organizatorzy zapewnią pielgrzymom dostęp do wody, mydła, środków do dezynfekcji rąk i jednorazowego papieru higienicznego, np. ręczników papierowych.

– Choć w pielgrzymce będzie mogło pójść tylko 300 osób, wszystkich innych zapraszamy 7 sierpnia na Dzień Rybnicki na Jasnej Górze. O 15.00 odbędzie się Msza św. na wałach. Można przyjechać indywidualnie; niektóre parafie, m.in. św. Antoniego w Rybniku, będą też organizowały autokary – mówi ks. Zieliński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama